SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Trakya Döküm, Ankiros 2016’ya Katıldı

 

Konut, Enerji, Çimento ve Döküm Sektörlerinde Faaliyet Gösteren Soyak Holding, Sanayi Alanında  Başarılı Faaliyetlere İmza Atan Şirketi Trakya Döküm İle Bu Yıl 13.’Sü Düzenlenen Ankiros 2016 Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı’na Katıldı. Fuarın Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Tüdoksad Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kocaoğlu, Alman Dökümcüler Birliği Başkanı Dr. Erwin Flender, Soyak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Soyak, Umur Denizci, Erdoğan Nas, Niyazi Akdaş ve  Hülya Gedik Birlikte Yaptılar. 

 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Fuarla eş zamanlı yürütülen 8. Uluslararası Döküm Kongresi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü; döküm sektörüne hayatın her alanında ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. TÜDOKSAD (Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Trakya Döküm Genel Müdürü Uğur Kocaoğlu, konuşmasında türk döküm sektörünün genel bir değerlendirmesini yaparken, Alman Dökümcüler Birliği Başkanı Dr. Erwin Flender ise dökümhanelerin Avrupa’da pozisyonlarını güçlendirebilmeleri için hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ve sektörün genel durumunu irdeledi.

 
Türkiye Çelik Üreticileri Derneği, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası yöneticileri ve sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı fuar ve kongrede, sanayinin teknolojik yöntemlerle güçlendirilmesi konusu gündeme geldi.  
 
Fuar alanında ziyaretçilere açık olarak gerçekleştirilen kongreye, 253 delege 48 sözlü bildiri ile katıldı.  Kongrede ana oturum başlıkları sektörün talepleri ve öngörüleri doğrultusunda; Döküm Sektöründe rekabet gücü, döküm teknolojileri, yazılım ve teknoloji ile inovasyon olarak gerçekleştirildi. 
 
Trakya Döküm Genel Müdürü ve Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği - TÜDOKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kocaoğlu, “Döküm Sanayicileri olarak yüksek katma değerli teknolojiler ve verimliliğin artırılması yoluyla gerek sektörümüzün gerekse ülke ekonomimizin büyümesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Türk döküm sanayi dünya üretiminde ilk 10’da, Ayrupa’da ise 2. sırada yer almaktadır. Sanayinin temeli olan Döküm Sektörü, ülkemizin 2023 büyüme ve ihracat hedeflerinde kendine düşen ihracat ve katma değer hamlesini yapma gayreti içindedir. Aynı zamanda sadece bir tedarikçi değil ürün geliştirme partneri olarak da çalışma kabiliyeti ve yaklaşımına sahibiz. Kalite, yatırım, eğitim, çevre bilinci, takım çalışması ve sorumluluk anlayışıyla üyelerimiz dünya çapında ve standartlarında döküm tesislerine  sahiptirler” şeklinde konuştu.
 
Paylaş Tweet
2864 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM