Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
EN SIK KARŞILAŞILAN 5 TOZ TOPLAMA FİLTRE PROBLEMİ

TOZ TOPLAMA SİSTEMİNİZDE ÇOK SAYIDA KÜÇÜK ŞEY CİDDİ SORUNLARA NEDEN OLABİLİR. VERİMSİZ BİR TOZ TOPLAMA SİSTEMİ ANİ DURUŞLARA NEDEN OLUR VE TESİSİNİZ İÇİN TEHLİKELİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR. 

 

Toz toplama sisteminizin tüm parçalarının dikkatle tasarlanmış olması ve toz toplama sistemine ödediğiniz paranın karşılığını alabilmeniz için hassas bir şekilde montajının yapılmış olması çok önemlidir.

 
Yüksek Filtre Fark Basıncı:
Yüksek (fark) diferansiyel basınç, sistemdeki hava akışını azaltarak, emiş noktalarında yetersiz vakuma neden olur. Toz taşıma hızı, tozun cinsine ve ağırlığına göre belirlenen hızların altına düştüğünde kanal içinde birikmeye başlar. Bir müddet sonra kanaldaki kesit iyice daraldığı için kanal içindeki basınç da artmaya başlar. 
 
Yanlış takılmış filtre torbaları: 
Sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak için torba filtreler mükemmel şekilde yerine oturtulmalıdır. Yanlış takılan bir filtre torbası, tozların filtre kirli gaz bölümünden temiz tarafına geçerek emisyonların artmasına sebebiyet verir. 
 
Değiştirilmesi gereken kirli torbaların kullanılmaya devam edilmesi:
Toz toplama sisteminizden ihtiyacınız olan performansı alamıyorsanız, filtre torbalarınız aşırı derecede kirlenmiş ve değiştirilme zamanı gelmiş demektir. Kirli bir filtre torbası, sisteminizde daha yüksek enerji tüketimine, daha fazla arızaya ve daha yüksek diferansiyel basınca neden olacaktır. 
 
Yanlış filtre bezi seçimi:
İhtiyaçlarınızın çözümü için doğru filtre malzemesinin kullanılması çok önemlidir. Yanlış filtre bezinin  kullanılması, aşırı yüksek diferansiyel basıncın yanı sıra artan emisyonlara da neden olabilir.
 
Sistemdeki kaçaklar:
Saptanamamış veya gözden kaçan, kanal üzerindeki kaçaklar filtre sisteminizde verimsizliğe yol açacaktır. Kaçaklar, filtre sisteminin dengesiz hale gelmesine neden olarak, toz emiş noktalarında yetersiz vakuma sebep olacaktır. 
 
 
Toz toplama sisteminiz maksimum verimliliğe sahip değilse, toz toplama uzmanlarından servis çağırma zamanı gelmiş demektir. Nederman MikroPul, kaliteli servis çözümleri, toz toplama sisteminizin en yüksek verimlilikte çalıştırılması, beklenmedik üretim kesintilerine neden olabilecek olası sorunları ortaya çıkarılması, kapsamlı denetimler ve sorun giderme çalışmaları yapmak üzere eğitimli bir saha hizmeti ekibi sağlar. 

Paylaş Tweet Paylaş
4806 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM