Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
TEKİŞ Özel Amaçlı Makine ve Ekipman Üretim Gamı ile MAKTEK 2014'te!
1972 yılında İstanbul’ da kurulan TEKİŞ, başta otomotiv sanayi olmak üzere, beyaz eşya, ısıtma – soğutma, elektrik ve havacılık sektörlerine yönelik, %70 ihracat ağırlıklı üretim yapmaktadır.
 
TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi içerisinde 5.000 metrekaresi kapalı, toplam 15.000 metrekare alan üzerine kurulu olan TEKİŞ, modern üretim tesislerinde kalıp setleri, progresif sac kalıpları, ısıtma-soğutma, otomotiv sektörüne yönelik bakır, alüminyum ve paslanmaz çelik boru mamulleri üretimi ve özel amaçlı makine-ekipman üretimi yapmaktadır.
 
TEKİŞ, 2008 yılından itibaren deneyimli mühendis kadrosu, gelişmiş AR-GE bölümü ve makina parkı ile özel amaçlı makina ve ekipman tasarım ve imalatını da üretim gamına katarak, kendi ihtiyaçlarını ve müşterilerinden gelen talepleri karşılamaktadır. CNC yatay freze, CNC dikey freze ve CNC yatay freze ile derin delik delme tezgahlarının özelliklerini tek tezgahta birleştiren çok fonksiyonlu CNC Derin Delik Delme-Yatay Frezeleme-Diş Açma Tezgahını geliştirip satışına başlamıştır.
TEKİŞ, özel makina ve ekipman üretim gamına, kalıp sektörünün ihtiyaç duyduğu bir ürün olan Kalıp Taşıma Robotunu da eklemiştir. Kalıp taşıma robotu, dar ve yoğun makina yerleşimi olan alanlarda özellikle yüksek tonajlı kalıpların taşınması (raftan almak/vermek ve prese yüklemek/boşaltmak) için forklifte alternatif, manevra alanı gereksinimi olmayan, bulunduğu noktada manevra yapmadan yön değiştirebilen, az yer kaplayan, %100 elektrikle çalışan, ekonomik, ve çevre dostu bir çözüm. 5-50 ton arası değişen kapasitede farklı modelleri bulunan patentli ürünün, 20 ton taşıma kapasitesine sahip olan bir modeli Maktek 2014 fuarın’da yer alan TEKİŞ standında sergilenecektir.
 
 
Teknolojik yatırımları ile müşteri memnuniyetinde sürekliliği ve kaliteyi ilke edinmiş olan TEKİŞ, Kasım 2014 tarihi itibari ile yeni 5 Eksen CNC işleme tezgahını da faaliyete geçirerek imalat kabiliyet ve kapasitesini geliştirecektir. Devreye alınacak yeni 5 eksen CNC tezgah, yine Maktek fuarında, SES 3000 standında sergilenecektir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
5105 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM