Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Kalıpçılar Vadisi’ne Bakanlıktan Destek

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda üst düzey yöneticileri ziyaret eden Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Yönetim Kurulu, başta Yalova’ya kurulacak Kalıp İmalatı İhtisas OSB olmak üzere Birliğin projeleri hakkında bilgi verdi. Bakanlık yetkilileri, Kalıpçılar Vadisi’ne destek sözü verdi.

 

Şamil Özoğul başkanlığındaki UKUB yönetimi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Müsteşar Ersan Arslan, Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’le görüşme fırsatı bulurken, ziyaretlerde Yalova’ya kurulacak Kalıp İmalatı İhtisas OSB hakkında bilgi verildi.

 
UKUB Başkanı Şamil Özoğul, Müsteşar Ersan Arslan’a Türk kalıp sanayine yön verecek projenin, sektörün dünya pazarındaki rekabet gücünü artıracağını dile getirdi. OSB alanında ortak kullanım alanları oluşturulacağını, kurulacak Kalıp Teknolojileri Ar-Ge Merkezi ile firmaların yatırım ve işletme maliyetlerinin düşürüleceğini anlatan Özoğul, ayrıca lise ya da yüksekokul açarak mesleki eğitimi öne çıkaracaklarını ve sektöre hizmet edecek eğitimli kalıpçılar yetiştireceklerini söyledi. Ziyarette Ulusal Kalıpçılık Eğitim Merkezi (UKEM), Kalıp Yarışması gibi birlik faaliyetleri ve geleceğe yönelik projeler hakkında da bilgi veren Başkan Özoğul, Kalıpçılar Vadisi için bakanlıktan destek beklediklerini dile getirdi. 
 
Bakanlık Müsteşarı Ersan Arslan da, sektörde faaliyet gösteren firmaların OSB alanında bir araya gelmesinin çok doğru bir karar olduğunu belirterek, kümelenmenin sağlayacağı avantajların sektöre güç katacağını kaydetti. UKUB’un faaliyetlerini memnuniyetle dinleyen Arslan, Birliğin projelerine destek vereceklerini ifade etti. 
 
Paylaş Tweet Paylaş
5426 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM