Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Yenilenen Büyümenin Katalizörü: EuroBLECH 2022 Canlı Etkinlik Formatına Döndü

Yirmi altıncı Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı EuroBLECH 2022, 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında Almanya, Hannover Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuar organizatörü Mack-Brooks Exhibitions, geçtiğimiz günlerde Covid kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte sac levha işleme alanında dünyanın en büyük ticaret etkinliği olan fuarın, planlandığı gibi gerçekleşeceğini duyurdu. Stand alanına olan talepte büyük bir artış var ve son katılımcı listesi 39 ülkeden 1257 şirketi içeriyor. Bunlar, toplam 88.000 metre karelik net fuar alanında standlarını kuracaklar. EuroBLECH bu yıl ilk kez dokuzuncu bir fuar salonu açacak. Bu salonun odağı, genel endüstriyel sektörlerin yanı sıra e-mobilite alanında en çok büyümenin görüldüğü pazarlardan biri olan birleştirme teknolojisi. 

 

Fuara zorunlu olarak verilen aranın ardından EuroBLECH 2022, yüz yüze pazarlama çalışmalarına ve kişisel iş görüşmelerine tekrar dönmeyi hasretle bekleyenlerin yüzünü güldürecek. Bu yıl ekim ayından itibarın fuarın, iki yılda bir şeklindeki olağan rutinine döndüğüne tanık olacağız. Organizatör kuruluş Mack-Brooks Exhibitions adına EuroBLECH Etkinlik Müdürü Evelyn Warwick, “Sektörde samimi bir rahatlama duygusu ve heyecan görülüyor,” diyor. “Ne de olsa son canlı etkinliğimizin üzerinden dört yıl geçti. Bu nedenle, birçok insanın gözünde EuroBLECH 2022, bütün bir sac levha işleme sektörünün çok ihtiyaç duyduğu bir teknolojik güncellemedir. “EuroBLECH her zaman sektörün en önemli pazar yeri, herkesi ve her şeyi bir araya getiren etkinlik olmuştur. Bu yılki ise işletmelerde büyümeye hızlı bir başlangıç veya yenilenme imkânı sağlayacak olan özellikle önemli bir fırsat.”

 

Teknolojide mükemmelliği gösterecek dokuz fuar salonu
EuroBLECH 2022, dünyanın en büyük fuar alanı olan Almanya, Hannover Fuar Merkezi’nde 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 26 ve 27 numaralı salonlarda düzenleniyor. Yeni eklenen 26 numaralı salonun odak noktası birleştirme teknolojisi olacak ve önceki yıllarda 13 numaralı salonda stand kuran yüzey ve takım tezgâhları teknolojilerinden kuruluşlar da bu salonda yer alacak.

Fuarda, metal prototiplerin üretiminden endüstriyel bileşenlere ve tüketiciye yönelik parçalara kadar sac metal işleme teknoloji zincirinin tamamı temsil ediliyor. Buna kesme, delme ve form verme, birleştirme, kaynak ve sabitleme, yüzey işlemleri ve son işlemler, süreç kontrolü ve kalite güvencesi, makine elemanları ve bileşenleri, CAD/CAM/CIM sistemleri, fabrika ve depo ekipmanı ile malzeme geri dönüşümü için kullanılan makineler, tezgâhlar ve IT çözümlerinin yanında sac metal, boru, profil, plastik hibrit ve başka yapıların işlenmesi için sunulan diğer çözümler de dahildir. 

 

EuroBLECH’te dünyanın her yerinden katılımcı vardır ve bunlar inovatif “start-up” şirketlerinden KOBİ’lere ve büyük uluslararası firmalara kadar değişir. Bu yıl, fuara katılım sağlayan başlıca ülkeler Almanya, İtalya, Türkiye, İsviçre, Çin, Hollanda, İspanya, Belçika, Polonya ve Fransa’dır.

 

Kaçırılmayacak canlı sergiler ve teknolojide dünya prömiyerleri
Her zaman olduğu gibi bu yıl da ziyaretçiler çok sayıda canlı makine demosu ve teknolojik dünya prömiyeri bekleyebilir. İnovatif makineleri çalışırken izlemek için bol fırsatınız olacak ve katılımcılar, izledikleri makinenin kendi üretimleri açısından potansiyel avantajlarını değerlendirme ve tartışma imkânı bulacaktır. “Fuar alanındaki o tatlı telaşı ve heyecanı dört gözle bekliyoruz”, diyor Evelyn Warwick. “Ne de olsa insan insana etkileşim başka bir şeydir: Yüz yüze sohbetin, canlı demoların, sıcak bir tokalaşmanın yerini hiçbir şey tutamaz. Bütün bunlar, ilişkilere iyi bir başlangıç yapmak ve güven oluşturmak için olmazsa olmaz. EuroBLECH’in, yine fiziksel bir platform sunarak teknoloji alıcılarına, sektördeki dünya lideri tedarikçiler ve inovasyon öncüleri ile bir araya gelme fırsatı sağlayacak olmasından son derece memnunuz.” 

 

Yeni gelişen teknolojilere yatırım ihtiyacı çok büyük
EuroBLECH ziyaretçileri içinde karar verme ve satın alma yetkileri olan üst düzey yöneticilerin oranı geleneksel olarak hep yüksektir. 2022’de şirketler, yeni gelişen teknolojilere yatırım yaparak işletmelerini geleceğe hazırlamaya koyulurken teknoloji bütçelerinin yükselmesi beklenmektedir. 

 

Evelyn Warwick, “Üreticilerin, karmaşık yapılı ve dalgalanma halindeki pazarlara uyum göstermesi çok önemli bir gerekliliğe dönüştü,” diyerek açıklıyor bunu. “Ziyaretçilerimizin birçoğu, endüstriyel bileşenler ile tüketiciye yönelik parçaların maliyete göre verimli ve sürdürülebilir yollarda üretilmesini sağlama amacıyla geliştirilmiş otomatik, dijital ve ölçeklenebilir çözümleri görecek. EuroBLECH olarak çok geniş bir yelpaze üzerindeki teknoloji tedarikçilerine doğrudan erişebiliyoruz. Bu da ziyaretçiye, her türlü sac levha işleme ihtiyacına karşılık verebilecek araçların, makine ve malzemenin en iyisini keşfetme, isterse bunlara yatırım yapma imkânı sağlayacaktır.”

Belli başlı bütün endüstri sektörlerinden bir numaralı profesyonelleri fuara çekiyoruz
Bundan önce düzenlenen EuroBLECH 2018’e toplam 56.301 uluslararası fuar ziyaretçisi katıldı ve bunlar arasında her türlü yönetim kademesinden ve işletmeden alıcılar, tasarım mühendisleri, üretim ve kalite müdürleri, araştırmacılar ile diğer teknik uzmanlar yer alıyordu.

 

Ziyaretçiler ise belli başlı bütün endüstri sektörlerini temsil eder: Sac metal parça ve bileşenlerinin üretimi ile montajı; demirli ve demir dışı metal üretimi ile konstrüksiyonu; otomotiv, havacılık-uzay ve gemi yapımı; makine mühendisliği; yapı ve inşaat; ısıtma, havalandırma ve klima; yenilenebilir enerji konstrüksiyonu; elektronik tüketim eşyası; telekomünikasyon; hassas cihazlar ile optik ve medikal aygıtlar; gıda ve ambalaj ile daha birçok faaliyet alanı bunlar arasındadır.

 

Etkinlik hakkında bilgi
EuroBLECH 2022 ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi arıyorsanız, örneğin fuar profili, katılımcıların listesi, seyahat, konaklama, vize bilgileri ve Covid güvenlik önlemlerini öğrenmek istiyorsanız www.euroblech.com adresine gidin.

Paylaş Tweet Paylaş
534 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM