SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Birbirine Mükemmel Biçimde Uyarlanmış Pres Ve Pres İşleme

Aweba Ve Schuler, Elektrikli Motor Laminasyonları Üretmek İçin Sistem Çözümleri Sunuyor. Berlin’deki Coil Winding Expo Fuarı’na (Cwıeme Berlin) Ortak Katılım Sağlanıyor.
 
 
Pres, otomasyon ve kalıpların hepsinin tek bir kaynaktan geldiği zaman avantajlar sonsuzdur: Artık müşterinin bileşenlerdeki mükemmel şekilde calişma sorunu üretici tarafindan sağlanmaktadır. Schuler, elektrik motorları ve jeneratörler için laminasyonlar üreten sistem çözümleri geliştirdi.
 
Schuler'deki "Systems" Bölümü Müdürü Johannes Linden, "Aslında, biz sadece presleri ve otomasyonu üreten değil, aynı zamanda pres kalıplarını üretiyoruz" diyor. Aweba CEO'su Udo Binder şunları ekliyor: "Bu şekilde, hatlar optimum şekilde ayarlanıyor, servis ömrü artırılıyor ve müşterilerimiz için maliyetler azaltılıyor." Ayrıca, dünya çapında 900'den fazla servis çalışanıyla Schuler 7 gün 24 saat uzman desteği sağlamaktadır.
 
Elektrikli motorların imalatı için sistem çözümleri, 2016 yılında Aweba'nın devralınmasının ardından mümkün hale geldi. Saksonya merkezli kalıp imalatçısı, elektrikli motor laminasyonları konusunda uzman bir şirket ve kesim kalıplarını mümkün tüm model ve ölçülerde hazirlamaktadır. Portföy, küçük trafo saç için küçük hassas progresif kalıplardan, azami üretim hızı ve maksimum hassasiyet için sert metal aktif parçalarla birbirine kenetleyen kalıplara, pnömatik veya servo regülasyonlu büyük ölçekli jeneratörler için uzun metre segment boşluklarının tamamen kesilmesine kadar değişir ejektör sistemleri.
 
Schuler’in PerFormer S ile, 2016'da 80 ila 1,800 milimetre çapında elektrikli motor laminasyonları üretebilen yeni bir oluk makinesi(notching press) sundu. Aslında piyasada böyle esneklik sunabilen başka hiçbir makine yok. Bir milimetrenin yüz milimetre hassasiyeti ile makine, düşük kesim aralığıyla ince boşluklar için gereken hassasiyeti sağlar.
 
Elektrikli motor laminasyonlarının birbirine kenetlenmesinde Schuler, 2011 yılından beri piyasaya olan "Smartline" presini geliştirdi. Hat, 0,2 ila 1 mm arası kalınlıkta saç üretebilen bir makine ve böylece daha düşük girdap akımı olan elektrik motorlarının üretimini mümkün kıldı. Böylelikle kayıpları ve akım tüketimini azaltiyor ve daha yüksek verimlilik sağlıyor. Smartline, 3.30 metre uzunluğundaki pres yatağına rağmen, yüz milimetre hassasiyetle çalışıyor.
 
Schuler ve Aweba, 20-22 Haziran tarihleri arasında CWIEME Berlin'de (3.2 / B29 standında) yer alacaklar.
 
Paylaş Tweet
1165 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM